Materiały na bluzki - najwyższa, włoska jakość
Bluzka to dość oczywisty i jednocześnie niezbędny element garderoby każdej kobiety. Często o dość prostych krojach jest kapryśna w szyciu, dlatego też wymaga szczególnej uwagi i zaangażowania. Szeroka gamma kolorystyczna oraz wzornicza dostępna w naszym sklepie internetowym z tkaninami włoskimi pozwoli Ci stworzyć niesamowite dzieło sztuki - znajdziesz u nas różnorodne tkaniny na bluzki. Konieczne jest jednak dobranie odpowiedniego materiału, co w obecnych czasach nie stanowi już dużego problemu. W Polsce materiał do szycia bluzek sprzedawany jest zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej.
Materiał na bluzki - jaki powinien być?
Tkanina na bluzki jest materiałem stosowanym przy szyciu, jakby mogło się wydawać, łatwego elementu stroju jakim jest lekka, delikatna damska bluzka. Każda kobieta chce czuć się piękną niezależnie od okoliczności, a nowa, własnoręcznie wykonana odzież zawsze nam w tym pomaga. Podczas szycia bluzki należy więc zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, nawet te najmniejsze: krój, rozmiar, kolor i wzór tkaniny, dobór nici oraz ewentualnych dodatków. Wiele tkanin o niezwykle wysokiej jakości i pięknych wzorach dostępnych jest w sklepie internetowym z tkaninami włoskimi Key Fabrics.
Tkanina na bluzki - rodzaje
Najpopularniejsze rodzaje tkanin na bluzki to jedwab, bawełna, wiskoza, len, płótno, koronka, żakard, popelina, szyfon, muślin. Materiały te mogą być mieć różne kolory (biały, czerwony, niebieski, fioletowy, czarny lub jasnobrązowy) i wzory (paski, kwiaty, rośliny, kraty lub wzory zwierzęce). W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości materiały na bluzki!
Każdy z rodzajów tkaniny na bluzki ma charakterystyczne właściwości i zalety. Zalecamy wybór materiału, w oparciu o pożądany model, styl i kształt. Odpowiedni materiał na bluzkę można wybrać bez wychodzenia z domu lub biura.
Jakie rodzaje ubrań można uszyć z tkanin na bluzki?
Mimo wymownej nazwy tej grupy tkanin śmiało można je przeznaczyć na inne części garderoby. Wiele z tkanin na bluzki są również doskonałe na koszule, kombinezony, sukienki oraz spódnice.
Rodzaje tkanin na bluzki
W sklepie, należącym do firmy "KEY FABRICS" mieszczącej się w Warszawie, klienci mogą kupić tkaniny na bluzki o różnych składach surowcowych, wzorach oraz kolorystyce. Nasz sklep z największym wyborem naturalnych i sztucznych tkanin włoskich oferuje takie materiały jak:
- Satyna – jest to tkanina o splocie satynowym, niezwykle lekka, cienka, raczej mocno lejąca i zwiewna. Jest to cienka tkanina na bluzki, która będzie idealnym wyborem na letnie dni! Charakteryzuje się eleganckim połyskiem, jest gładka i śliska w dotyku;
- Szyfon – to tkanina o najprostszym splocie tkackim – płóciennym, najczęściej z włókien syntetycznych, poliestrowych lub jedwabnych. Cieniutkie przędze powodują, że mocno prześwituje, jest leciutka, delikatna i zwiewna. Szyfon to cienka przezroczysta tkanina na bluzki, która pozwoli uszyć przepiękne i oryginalne ubrania.
- Krepa – jest tkaniną o bardzo charakterystycznej, lekko chropowatej i szorstkiej fakturze. Nierówności widoczne na powierzchni materiału uzyskiwane są poprzez zastosowanie mocno skręconych nici. Krepa to również idealna tkanina na bluzki.
- Wiskoza – tkanina o różnych splotach, najczęściej płóciennym. Z reguły jest zwiewna, lekka i popularna głównie na ciepły, wiosenno-letni okres. Wiskoza to materiał na bluzki, który sprawdza się na różne okazje;
- Bawełniany batyst – podobnie jak szyfon, jest mocno przejrzysty, lekki i zwiewny. Płócienny splot gwarantuje, że tkanina w jednokolorowych wariantach jest dwustronna, a bawełna zapewnia miękki, ciepły chwyt. To cienka tkaniny na bluzki, która zachwyci wiele osób!
- Tkaniny lniane – doskonałe głównie na lato dzięki swoim szlachetnym właściwościom. Często o splotach płóciennych są lekkie, przewiewne i lekko sztywne. Włókna lniane gwarantują, że doskonale chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jest to lekka tkanina na bluzki idealna na lato.
Zalety i wady tkanin do szycia bluzek
Głównym powodem, dla którego ubrania wykonane z delikatnych w dotyku tkanin są niezwykle popularne wśród kupujących, są ich właściwości. Po pierwsze są miękkie i cienkie, a po drugie trwałe. Inną ważną właściwością tkanin bluzkowych jest ich zdolność do przepuszczania powietrza, która pozwala skórze oddychać, bez pocenia się i przegrzewania w ciepłe, letnie dni.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące materiału na bluzki
Jak wybrać materiał na bluzkę?
Aby wybrać materiał na bluzkę, trzeba wiedzieć, na jaką okazję będzie przeznaczona wykonana z niego odzież. Na uroczyste okazje najlepszym, najbardziej eleganckim wyborem są wysokiej jakości jedwabne tkaniny. Na co dzień, do pracy odpowiednie będą proste wiskozy i bawełny gwarantujące doskonały komfort i wygodę. Natomiast miłośniczki mody, które chcą wyglądać zmysłowo i podkreślić uroki swojej sylwetki powinny wybrać koronkę lub gipiurę.
Ile materiału potrzeba na bluzkę?
Zużycie materiału na bluzkę jest uzależnione przede wszystkim od kroju oraz długości rękawów. Aby wyliczyć, ile materiału będzie potrzebne do uszycia eleganckiej letniej bluzki niezbędne jest także sprawdzenie szerokości tkaniny. W przypadku klasycznych szerokości belki (140 cm) i prostych krojów (bez falbanek i założeń tzw. kopertówek) należy dodać do całkowitej długości wyrobu, długość rękawa. Dla pewności, sumę tę warto powiększyć o dodatkowe 10 – 20 cm.
Ile kosztuje metr tkaniny za bluzkę?
Koszt jednego metra tkaniny na bluzki w naszym sklepie zaczyna się od 50 zł. Tkanina tego czy innego rodzaju jest różna - może osiągnąć kilkadziesiąt lub setki złotych za metr. Cena zależy również od surowca - często ceny tkanin zawierających włókna naturalne są wyższe od cen tkanin syntetycznych.
Gdzie można kupić materiały na bluzki?
Aby kupić wybraną w katalogu tkaninę i zamówić jej dostawę hurtową lub detaliczną, klient może skorzystać ze strony internetowej firmy "KEY Fabrics" lub zadzwonić pod specjalny numer. Minimalny czas otrzymania zamówienia to 24h, a maksymalny - 3 dni robocze od daty jego złożenia. Również tkaniny można zobaczyć na żywo w sklepie stacjonarnym w Warszawie przy ulicy Jana Kazimierza 68.